الکترومیوگرافی

اندیک

 

باندیک تنها شامل یک نوع چسب نیست، بلکه گجتی به مراتب بهتر و کاربرد‌ی‌ تر است. در گام نخست این چسب پلاستیکی تنها زمانی خشک می‌شود که  پرتو فرابنفش به آن تابانده شود. پس از جذب این اشعه، این چسب به اندازه‌ای سخت می‌شود که استفاده‌ی مجدد از قطعه یا وسیله‌ی مورد نظر را تضمین می‌نماید.

 

با استفاده از باندیک می‌توان قطعات شکسته ی اسباب‌بازی،لوازم چوبی، فلزی را  تعمیر نمود

 

در واقع باندیک بدون جذب این پرتو،  همچنان حالت مایع خود را حفظ می‌کند. این یکی از ویژگی‌های مهم این گجت است؛ چرا که در این حالت شما می‌توانید به آن شکل داده و فرم مورد نظر خود را ایجاد کنید، محل درز یا ترک مورد نظر خود را به دقت پر کرده و قسمتهای ضعیف و آسیب دیده را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید.

 

در حقیقت سرعت خشک شدن چسب، دقت و تمرکز شما را تحت‌الشعاع قرار نداده و دست‌تان را تا حد ممکن، برای تعمیرات باز می‌گذارد. در نهایت بعد از اطمینان از عملکرد خود، با تابش اشعه‌ی فرابنفش، چسب استحکام یافته و کار تعمیر به پایان می‌رسد. همچنین در این حالت دیگر نیازی به فشردن قطعات به یکدیگر نداشته و بدون کمترین زحمت، قطعات شکسته شده را کنار هم قرار خواهید داد.

 

چسب باندیک

 

اگر مزایای این چسب شما را به یاد نمونه‌های مشابه استفاده شده در حوزه‌ی دندانپزشکی می‌اندازد؛ چندان هم به بیراهه نرفته‌اید. در واقع یکی از خالقین این طرح، خود یک جراح و دندانپزشک است. او بود که متوجه شد این نوع چسب نه تنها برای مرمت دندان مناسب است، بلکه می‌تواند در زمینه‌های دیگری نیز کاربرد داشته باشد.

 

 

 

حتی اگر آسیب دیدگی قطعه به اندازه‌ای باشد که امکان تعمیر و چسباندن مجدد آن وجود نداشته باشد، با استفاده از باندیک می‌توان کل قطعه را بازسازی کرد. حتی می‌توان آن را رنگ نموده، صیقل داده  یا بر طبق سلیقه بعد از سخت شدن نیز به آن فرم بخشید. با استفاده از باندیک می‌توان قطعات شکسته شده‌ی اسباب‌بازی، جواهرات و بدلیجات، اسباب و لوازم چوبی، فلزی، منسوجات و دیگر وسایل را تعمیر نمود.

منبع : zoomit.irتولید چسب مخصوص برای پیشگیری از قطع پای دیابتی‌ها

مجموعه: نوآوری و کشفیات علمی

تولید چسب مخصوص برای پیشگیری از قطع پای دیابتی‌ها
بیماران مبتلا به دیابت بزودی می‌توانند با استفاده از یک چسب مخصوص، سلامت یا آسیب‌دیدگی عروق پا را براحتی در منزل مورد بررسی قرار دهند.
آسیب به اعصاب یا نوروپاتی دیابتی – اختلال در عملکرد اعصاب محیطی بدن – یکی از مشکلات شایع در دیابت‌های کنترل نشده محسوب می‌شود که ۵۰ درصد بیماران را درگیر می‌کند.

سطوح بالای قند خون بیمار باعث آسیب دیدن شاخه‌های حسی اعصاب محیطی می‌شود؛ این مشکل با درد یا بی‌حسی همراه است، اما خطر اصلی زمانی بروز می‌کند که زخم جزئی به عفونت شدیدی تبدیل شده و با گسترش عفونت، بافت از بین رفته و پزشکان مجبور به قطع پای بیمار می‌شوند.
تشخیص به موقع نوروپاتی دیابتی در مراحل اولیه نیازمند کنترل منظم است؛ یکی از این روش‌های موجود «الکترومیوگرافی» است که شامل قرار دادن الکترودها درون عضلات و بررسی عملکرد اعصاب محیطی است.این روش در مراکز درمانی و زیر نظر متخصص انجام می‌شود، اما محققان روش ساده‌تری را ابداع کرده‌اند.

محققان با هدف جلوگیری از قطع پای بیماران دیابتی در اثر نوروپاتی دیابتی، چسب Neuropad را تولید کرده‌اند که با بررسی وضعیت عرق کردن، آسیب‌دیدگی عروق پا را تشخیص می دهد.
چسب پس از قرار گرفتن در کف پا در مدت ۱۰ دقیقه میزان تعرق را بررسی می‌کند؛ تغییر رنگ چسب از آبی به صورتی نشان‌دهنده مناسب بودن شرایط و عدم تغییر رنگ در اثر نبود عرق به معنای وجود مشکل در اعصاب پا است.
محققان دانشگاه آکسفورد عملکرد چسب Neuropad را بر روی ۳۰۰۰ بیمار مبتلا به دیابت مورد بررسی قرار داده‌اند که نتایج بدست آمده حاکی از دقت ۸۶ درصدی این چسب در تشخیص آسیب‌دیدگی عروق پا است. 

منبع : isna.irتولید چشم آزمایشگاهی حساس به نور با سلولهای بنیادی

مجموعه: نوآوری و کشفیات علمی

تولید چشم آزمایشگاهی حساس به نور با سلولهای بنیادی
دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز با نسخه‌برداری از فرآیندی در رحم برای تولید بافت چشم و با استفاده از نوعی سلول بنیادی انسان توانسته‌اند یک چشم آزمایشگاهی حساس به نور را تولید کنند.
این ساختار سه‌بعدی نشانگر اولین گام به سوی بازیابی بینایی در نابینایان است.
محققان برای ساخت بافت پیچیده شبکیه چشم در ظرف آزمایشگاهی، از فرآیندی که در رحم رخ می‌دهد نسخه‌برداری کردند. شبکیه لایه‌ای از سلولهای حساس به نور و نورنها در پشت چشم است که سیگنالهای نوری را به پیامهای عصبی برای انتقال به مغز تبدیل می‌کند.
تجربه مذکور با استفاده از سلولهای بنیادی القا شده شبیه‌جنینی انجام شد که شامل سلولهای بالغ دستکاری شده برای بازگشت به حالت شبه جنینی است. این سلولها مانند سلولهای بنیادی جنینی از پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به هر نوع بافت در بدن برخوردارند.دانشمندان این سلولها را برای تبدیل به سلولهای پیش‌ساز شبکیه هم‌محور کردند که در نهایت به شکل ساختارهای سه‌بعدی توسعه یافتند.

در مرحله برابر با ۲۸ هفته رشد جنین، دانشمندان این شبکیه کوچک را با قرار دادن آن در برابر پالسهای نور آزمایش کردند. آنها دریافتند که گیرنده‌های نوری آزمایشگاهی مشابه نمونه‌های حاضر در چشم انسان به نور واکنش نشان می‌دهند.
شبکیه چشم انسان از دو نوع سلول اصلی گیرنده نور موسوم به استوانه‌ای و مخروطی برخورداراست. بیشتر سلولها استوانه‌ای هستند که به نور کم حساسند.

شبکیه آزمایشگاهی دانشمندان نیز بیشتر از سلولهای استوانه‌ای برخوردار بود. از این سلولهای می‌توان در بررسی دلایل بیماری‌های شبکیه در بافت انسانی بجای تکیه بر مدلهای حیوانی بهره برد.همچنین می‌توان داروهای خاص بیماران را بر روی این ساختارها آزمایش کرد.در طولانی مدت،‌ بافت بیمار یا مرده شبکیه می‌تواند با سلولهای آزمایشگاهی برای بازیابی بینایی جایگزین شوند.

منبع : isna.irتولید چند سواری متوقف شد

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در جمعه, ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸

آبان ماه امسال تولید چند مدل سواری در خودروسازان داخلی متوقف شد.

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید ولیکس C?? اتوماتیک شرکت خودروسازان راین متوقف شده و از یک دستگاه در آبان ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

تولید VELA V? دیگر محصول این شرکت نیز با کاهش ??? درصدی همراه بوده و از ??? دستگاه در آبان ماه ???? به صفر کاهش یافت.

 

آبان ماه امسال تولید ام‌وی‌ام ??? شرکت مدیران خودرو نیز متوقف شده و از ??? دستگاه در آبان ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

همچنین تولید ام‌وی‌ام ??? دیگر محصول مدیران خودرو نیز ??? درصد کاهش یافته و از ??? دستگاه در آبان ماه ???? به صفر کاهش یافت.

 

در این مدت تولید لیفان ??? با موتور ???? سی‌سی شرکت کرمان موتور متوقف شده و از ?? دستگاه در آبان ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

تولید لیفان ایکس‌?? دیگر محصول کرمان موتور نیز متوقف شده و از ??? دستگاه در آبان ماه ???? به صفر کاهش یافت.

 

 تولید کاغذی که می تواند برق ذخیره کند

مجموعه: نوآوری و کشفیات علمی

این کاغذ می‌تواند بعد از استفاده شارژ شود و صدها بار قابلیت شارژ مجدد دارد

 

تولید کاغذ نازک با توانایی ذخیره نیروی برق
محققان سوئدی یک ماده کاغذ مانند نازک اختراع کرده‌اند که ظرفیت مشخصی برای ذخیره نیروی برق دارد. قطر یک ورقه از این کاغذ برقی ۱۵ سانتیمتر است و تنها ۰.۵ میلیمتر ضخامت دارد. این کاغذ می‌تواند یک فاراد نیروی الکتریسیته را در خود ذخیره کند که برابر با همان میزان برقی است که در ابر مخازن‌ها ذخیره می‌شود.

این ماده که از نانوسلولز و پلیمرهای رسانا تشکیل شده می‌تواند بعد از استفاده مجددا شارژ شود و صدها بار قابلیت شارژ مجدد دارد لذا از طول عمر مناسبی برخوردار است. مهم‌تر از همه این که تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا مجددا روشن شود. این ماده شبیه به کاغذ سیاه رنگ است، اما وقتی آن را لمس می‌کنید بیشتر شبیه پلاستیک به نظر می‌رسد. همچنین دیگر خصوصیات کاغذ را هم دارد مثلا می‌توان آن را همچون کاغذ تا کرد و به اشکال اوریگامی مختلف درآورد.

 

محققان با شکستن فیبرهای سلولزی با استفاده از فشار بالای آب موفق به ساخت این ورقه‌ها شده‌اند. فیبرهای سلولزی تنها ۲۰ نانومتر قطر دارند و به محلول آبی حاوی پلیمر که قابلیت شارژ الکتریکی دارد اضافه می‌شوند. پلیمر سپس پوشش نازکی تشکیل می‌دهد که فیبرها را در بر می‌گیرد. فیبرها در هم پیچیده می‌شوند و مایع موجود در فضای بین آنها به عنوان الکترولیت عمل می‌کند.

 

بر خلاف باتری‌ها و مخازن بزرگ که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند و از حجم زیادی از مواد اولیه در آنها استفاده می‌شود و اغلب حاوی ترکیبات سمی هم هستند، کاغذ برقی از مواد ساده تشکیل شده که شامل سلولز تجدیدپذیر و پلیمرهایی است که به سادگی در دسترس قرار دارند. محققان ادعا می‌کنند که این ماده کشف جدیدی در هدایت همزمان یون‌ها و الکترون‌ها محسوب می‌شود و می‌تواند اثر قابل توجهی بر شیوه‌های ذخیره انرژی در وسایل برقی کوچک داشته باشد. پژوهشگران امیدوارند با استفاده از این تکنولوژی در آینده نیروی برق بیشتری ذخیره کرده و جوابگوی وسایلی با نیازهای الکتریکی بالاتر باشند.
منبع : isna.irتولید کامیون افزایش یافت

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در پنج شنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۸

تولید انواع کامیون در ماموت اما صعودی بوده و با رشد ??.? درصدی از ?? دستگاه در خرداد ماه ???? به ?? دستگاه افزایش یافت. 

خرداد ماه امسال تولید انواع کامیون به طور میانگین ?.? درصد افزایش یافت.

 

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید انواع کامیون از ??? دستگاه در خرداد ماه سال گذشته به ??? دستگاه افزایش یافت. تولید این محصول در زامیاد افزایش یافته و از صفر دستگاه در خرداد ماه ???? به ?? دستگاه رسید.

 

تولید انواع کامیون در سایپا دیزل نیز با رشد ???.? درصدی همراه بوده و از ??? دستگاه در خرداد ماه سال گذشته به ??? دستگاه افزایش یافت. تولید این محصول در کاریزان خودرو اما متوقف شده و از ?? دستگاه در خرداد ماه ???? به صفر رسید.

 

خرداد ماه امسال تولید انواع کامیون در گروه بهمن ??.? درصد افزایش یافته و از ??? دستگاه در خرداد ماه سال گذشته به ??? دستگاه افزایش یافت. تولید انواع کامیون در آذهایتکس نیز با رشد ?.? درصدی همراه بوده و از ?? دستگاه در خرداد ماه ???? به ?? دستگاه رسید.

 

اما تولید این محصول در تیراژه دیزل با افت ?? درصدی همراه بوده و از ?? دستگاه در خرداد ماه سال گذشته به ?? دستگاه کاهش یافت.

 

تولید انواع کامیون در ماموت اما صعودی بوده و با رشد ??.? درصدی از ?? دستگاه در خرداد ماه ???? به ?? دستگاه افزایش یافت.

 

در این مدت تولید انواع کامیون در ایران خودرو دیزل با کاهش ??.? درصدی همراه بوده و از ?? دستگاه در خرداد ماه سال گذشته به ? دستگاه رسید. تولید این محصول در رخش خودرو دیزل نیز متوقف شده و از ?? دستگاه در خرداد ماه ???? به صفر کاهش یافت.

 

تولید انواع کامیون در سروش دیزل مبنا نیز نزولی بوده و با کاهش ?.? درصد

نکته مهم : در این سایت فقط تکه هایی از این پایان نامه به صورت رندم درج شده که ممکن است موقع انتقال از فایل ورد به داخل سایت عکس ها درج نشوند یا فرمول ها و نمودارها و جداول و ... به هم ریخته درج شوند ولی در سایت منبع شما می توانید فایل کامل را با فرمت ورد و منابع و پیوست ها دنلود نمایید

برای ورود روی عکس زیر می توانید کلیک کنید :

Previous Entries آلودگی های زیست محیطی Next Entries دانشگاه علوم پزشکی