ایالات متحده آمریکا

فتر طرح ،برنامه و نظارت سیما افزود" سرپناه" به تهیه کنندگی امید نجیب زاده، "گاهی به پشت سر نگاه کن" به تهی کنندگی رضا انصاریان ، "همسفره" به تهیه کنندگی افشین صادقی ، "باغ سردار" به کارگردانی سپهر محمدی ،"نور شب" به کارگردانی ابراهیم فروزش و تهیه کنندگی سبط احمدی، "اسیر" به کارگردانی جمال شورجه که در هفته بسیج پخش می شود ، "هانیه" به تهیه کنندگی علی مهام برای شبکه دو سیما تهیه و تولید می شود.

وی همچنین به سریال های در دست تولید شبکه ۳ اشاره کردو افزود: "درد سرهای عظیم" به کارگردانی سروش صحت، "تلفن" به نویسندگی برادران قاسم خانی ،  "تلخ و شیرین"  به تهیه کنندگی مهران رسام، "همه چی آنجاست" به تهیه کنندگی داوود هاشمی ، "سوداگر" به تهیه کنندگی علی زاکری و کارگردانی مسعود آب پرور در هفته نیروی انتظامی، "جشن طلاق" به کارگردانی سهیلی زاده برای شبکه سه تهیه و تولید بین مناسبت های خاص می شود.

وی گفت: "یادداشت های یک زن خانه دار" نیز در مرحله پیش تولید است که درحال  تست گریم از بازیگران هستند به تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه م کارگردانی مسعود کرامتی برای پخش از شبکه ۴ سیما تهیه و تولید می شود.
فاطمی به تولیدات بین مناسبتی شبکه ۵ اشاره کردو اظهار کرد: "جاده چالوس"  به کارگردانی احمد معظمی، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد در ۷۰ قسمت به تهیه کنندگی تحویلیان، رادیکال به تهیه کنندگی سعید پروینی ، "سه نقطه" به تهیه کنندگی حامد عقیلی برای پخش از شبکه تهران آماده و تولیدمیشوند.

***سریال ۹۰ قسمتی مهران مدیری در شبکه تهران
وی همچنین به سریال ۹۰ قسمتی به کارگردانی مهران مدیری اشاره کرد و گفت: قرار است مهران مدیری نیز سریال ۹۰ قسمتی در ۳ فصل ۳۰ قسمتی با ملودرام طنز اجتماعی برای شبکه تهران تولید کند.

فاطمی به تولیدات شبکه قران اشاره کردو افزود: "همسفر" خورشید از علی شاه حاتمی، "مهراب خاک"، "نرجس خاتون"،" او مارا دوست دارد" ، "بی انتها " در دستور کار این شبکه است.در پایان این نشست مدیر کل دفتر طرح ،برنامه و نظارت سیما به تولیدات سیما فیلم اشاره کرد گفت: "چشم سوم"،"رنگ شب" به تهیه کنندگی فریبرز عرب نیا، "انقلاب دوم"، "پسران سپید رود"، "گمشده در سراب"، "ضلع سوم" ، "قصه های در گوشی"، ۸۸" متر"، "قحطی بزرگ"،" آقای شهردار" و "خبرنگاران" از تولیدات سیما فیلم در سال ۹۳ است.

اخبار فرهنگی و هنری – سینما خبرتولید پراید دوگانه‌ سوز متوقف شد

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در یکشنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۰۷

مرداد ماه امسال تولید برخی سواری‌های دوگانه‌سوز از جمله پراید دوگانه‌سوز متوقف شد. 

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید پژو ??? دوگانه‌سوز ایران خودرو مرکزی متوقف شده و از ??? دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

تولید پژو پارس دوگانه‌سوز این شرکت اما با افزایش همراه بوده و به ???? دستگاه افزایش یافت. این در حالی است که در مرداد ماه سال گذشته پارس دوگانه‌سوز در این شرکت تولید نشده بود.

 

اما تولید سمند دوگانه‌سوز این شرکت نیز مانند پژو ??? دوگانه‌سوز متوقف شده و از ???? دستگاه در مرداد ماه ???? به صفر رسید.

 

مرداد ماه امسال تولید پژو ??? دوگانه‌سوز ایران خودرو خراسان نیز با کاهش همراه بوده و از ???? دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به ???? دستگاه کاهش یافت.

 

تولید پژو پارس دوگانه‌سوز این شرکت نیز متوقف شده و از ??? دستگاه در مرداد ماه ???? به صفر رسید.

 

اما برخلاف این خودرو تولید سمند دوگانه‌سوز ایران خودرو تبریز افزایش یافته و از ??? دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به ???? دستگاه افزایش یافت.

 

تولید پراید دوگانه‌سوز پارس خودرو متوقف شده و از ???? دستگاه در مرداد ماه ???? به صفر رسید.

 

همچنین تولید پراید دوگانه‌سوز سایپا نیز متوقف شده و از ???? دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به صفر کاهش یافت.

 

اما تولید تیبا دوگانه‌سوز سایپا کاشان افزایش یافته و از ??? دستگاه در مرداد ماه ???? به ???? دستگاه رسید.

 تولید پراید متوقف می شود

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در یکشنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸تولید پراید هاچ‌بک پایان یافت

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در یکشنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۶:۲۷

آخرین دستگاه از خودروی پراید ??? در سایپاسیتروئن تولید و رسما تولید این خودرو پایان یافت.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام سایپا، در راستای سیاست‌های این خودروساز در زمینه مدیریت خروج خانواده محصولات ایکس ??? (پراید) از خطوط تولید این گروه خودروسازی، روز پنج‌شنبه نهم شهریور ماه آخرین دستگاه خودروی پراید ??? در سایپاسیتروئن تولید شده و به صورت رسمی تولید این خودرو در این شرکت به پایان رسید.

 

پس از اعلام مدیرعامل سایپا در خصوص پایان تولید خانواده ایکس ??? زودتر از موعد اعلامی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، این موضوع به سایتهای تولیدی گروه سایپا اعلام و این شرکتها نسبت به برنامه‌ریزی برای خروج این خودرو از پروسه تولید اقدام کرده‌اند.

 

 تولید پراید و پژو ??? ادامه می یابد

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در دوشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۲۰

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید پراید و پژو ??? تا زمانی که جایگزین مناسبی برای آنها در نظر گرفته شود، ادامه پیدا می کند.

 به گزارش مهر، محمدرضا فیاض در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران، درباره مباحث مطرح شده مبنی بر توقف تولید پراید و پژو ??? اظهار داشت: در مورد تولید خودرو ? اصل وجود دارد؛ نخست کشش بازار و دوم رعایت استانداردها است؛ بر همین اساس، خودروی پژو ??? استانداردهای لازم را دارد و مردم نیز مایل به استفاده از آن هستند؛ بنابراین درست نیست تا زمانی که جایگزینی برای آن پیدا نکرده ایم، مردم را از مصرف آن محروم نماییم.

 

وی با بیان اینکه درباره پراید نیز همین مسائل مطرح است، افزود: به محض اینکه جایگزین مناسبی برای این خودروها پیدا شود که هم استانداردهای لازم را داشته باشند و هم مردم آن را بپذیرند، تولید این دو خودرو متوقف خواهد شد.

 

فیاض ادامه داد: قطعاً باید تلاش کنیم جایگزین خوبی برای این خودرو به بازار بیاید؛ اما به هیچ عنوان نمی توانیم به مردم بگوییم از این خودروها استفاده نکنند.

 

معاون توسعه مدیریت، منابع و استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه مسئولان و دولت، سلیقه مردم را تعیین می کنند و چرا خودروهای واردشده به ناوگان تاکسیرانی از نوع هیبریدی نبوده است، با اشاره به اینکه ?? هزار خودرویی که اخیراً در چرخه ناوگان تاکسیرانی کشور تعویض شده، همه پژو نبوده است، افزود: اغلب این خودروها سمند بوده و ما به هیچ عنوان به مردم نگفته ایم که کدام یک از این خودروها را خریداری کنند؛ بلکه خرید این خودروها کاملاً با اختیار خود آنها بوده و ما برای هر دو خودرو، تسهیلات یکسانی را در نظر گرفته بودیم.

 

وی اظهار داشت: این تاحدی بی انصافی است که گفته شود مسئولان و وزارت صنعت ذائقه مردم را در زمینه خودرو تعیین می کنند؛ بلکه مصرف کنندگان آزاد هستند با اختیار خود هر خودرویی را که دوست دارند، انتخاب کرده و سوار شوند.

 

فیاض با بیان اینکه عمده تکنولوژی خودروهای هیبریدی نیز متعلق به ایالات متحده آمریکا است، افزود: این خودروها تکنولوژی پیچیده ای دارند و ما تا زمانی که خودمان بتوانیم بر این تکنیک ها تسلط پیدا کنیم و آنها را پیاده کنیم، این محصولات وارد چرخه تولید ما می شوند؛ اما در حال حاضر امکانات آنها از نظر فنی و مالی برای کشور، صنعت و مردم فراهم نیست.

 

معاون توسعه مدیریت، منابع و استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود درباره کاهش تعرفه واردات ? کالای اساسی افزود: این تصمیم با هماهنگی کامل دستگاههای ذیربط گرفته شده و وزارت جهاد کشاورزی یکی از اعضای کمیسیونی بوده که این تصمیم را گرفته است.

 

فیاض با بیان اینکه ما کمک می کنیم تعرفه ها در جهت ارتقاء تولید داخل باشد و نه واردات، افزود: صادرات و واردات یک طرف مسئله است و در طرف دیگر، بحث تنظیم بازار مطرح است که اهمیت خیلی ویژه ای دارد.

 

وی با بیان اینکه ?? میلیون نفر مصرف کننده در کشور وجود دارد، گفت: گاهی به تناسب شرایط زمانی، احساس می شود که اگر یک محصول به موقع به بازار تزریق نشود، مصرف کننده زیان می کند. ضمن اینکه مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هر دو مورد توجه دولت هستند تا به هیچ کدام از آنها آسیبی وارد نشود.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تراز تجاری بخش کشاورزی جز در یکی دو بخش در سال های اخیر مثبت بوده است، ادامه داد: در سالیان اخیر به دلیل افزایش صادرات بخش کشاورزی، تنظیم بازار اهمیت بیشتری یافته و به خاطر نوساناتی که وجود داشت، برنامه هایی برای تنظیم بازار انجام شد.تولید پروتئین انسانی آلبومین از گیاه برنج

مجموعه: اخبار پزشکی
تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۳۱
پژوهش انتقال ژن سرم آلبومین انسانی به گیاه برنج و بررسی بیان آن در آندوسپرم با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی انجام شد. 

به گزارش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سرم آلبومین انسانی (HSA) فراوانترین پروتئین پلاسمای خون انسان است؛ این پروتئین نقش مهمی در حفظ فشار انکوتیک پلاسما و تعادل مایعات از طریق حمل و نقل بعضی از هورمون‌ها، اسیدهای چرب و داروها را در محفظه بدن دارد.

 

به همین دلیل به طور گسترده در درمان بیماری های کلیوی و کشت های سلولی استفاده می شود که تولید تجاری این محصول عمدتا از پلاسمای خون انسان است.

 

سرم آلبومین انسانی مشتق شده از پلاسمای خون انسان دارای ریسک انتقال پاتوژن های بیماریزا مانند هپاتیت و اچآیوی را به همراه دارد. از طرف دیگر کمبود پلاسمای خون انسان منجر به افزایش سریع قیمت سرم آلبومین انسانی شده است و به این دلایل، شرکت‌های داروسازی به تولید پروتیین های نوترکیب انسانی از منابع غیرجانوری علاقمند شده و روش های کم هزینه و ایمن برای تولید سرم آلبومین انسانی نوترکیب در حال توسعه اند.

 

در پژوهشی که با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال اجراست، پروتئین نوترکیب سرم آلبومین انسانی در آندوسپرم دانه برنج، انجام شد.

 

توالی ژن بیان کننده پروتئین آلبومین بعد از بهینه سازی کدون های انسانی با کدون های گیاهی و اضافه کردن توالی پیشبر اختصاصی آندوسپرم که بیان پروتئین را تنها در آندسپرم برنج میسر می کند، به صورت مصنوعی تکثیر و در حامل مناسب کلون شد.

 

سپس با استفاده از روش اگروباکتریوم به جنین های نارس برنج ایرانی منتقل شد و گیاهان به دست آمده از این روش، با داشتن این ژن توانایی تولید پروتئین آلبومین را در بذرهای خود را خواهند داشت.

 

در ادامه این پژوهش، بیان ژن سرم آلبومین در آندوسپرم دانه برنج مورد بررسی قرار خواهد گرفت و سرم آلبومین استخراج شده از نظر خلوص، ایمنی و سلامت، آنالیز و ارزیابی خواهد شد.

 

امروزه از پلت فرم های مختلفی برای تولید پروتئین های نوترکیب استفاده می شود که بذر مناسب ترین اندام گیاهی برای تولید پروتئین نوترکیب است؛ بذور در گیاهان به منظور ذخیره سازی و نگهدار

نکته مهم : در این سایت فقط تکه هایی از این پایان نامه به صورت رندم درج شده که ممکن است موقع انتقال از فایل ورد به داخل سایت عکس ها درج نشوند یا فرمول ها و نمودارها و جداول و ... به هم ریخته درج شوند ولی در سایت منبع شما می توانید فایل کامل را با فرمت ورد و منابع و پیوست ها دنلود نمایید

برای ورود روی عکس زیر می توانید کلیک کنید :

Previous Entries   Next Entries آلودگی های زیست محیطی