جمع آوری اطلاعات

ارج شد، فروشندگان، مواد غذایی و سایه بان هایشان را دوباره به جای اول برمی گردانند و فروش را از سر می گیرند، گویی که هیچ اتفاقی نیفتاده است، به دلیل گذر مکرر قطارها، فروشندگان مجبورند چند مرتبه در روز، بساط خودشان را جمع آوری کنند و سایه بان هایشان را کنار بزنند تا مسیر قطارها را برای رفت و آمد باز کنند. سال ها قبل از راه اندازی این بازار (در سال ۱۹۰۵)، این ریل آهن در همین مکان وجود داشته است، به دلیل عقب کشیدن چادرها و سایبان ها به هنگام گذر قطار، مردم محلی این بازار را «تالاد روم هود» می نامند که ترجمه تحت اللفظی آن، «بازار چادر عقب کشان» است.

راه آهنی بر فراز دره
تا قبل از قرن ۱۹، شنیدن نام سرزمین های کوهستانی، این تصویر را در ذهن مردم تداعی می کرد کهس فر به آن سرزمین کاری است بس دشوار و در نتیجه، آن سرزمین از قدرت ارتباطی ضعیفی برخوردار است. کشور سوئیس، آب و هوایی سرد و کوهستانی دارد و همه ساله در طول فصل سرما با بارش برف سنگین روبرو است، به طوری که تا قبل از قرن نوزدهم سفر کردن با پای پیاده یا اسب به این سرزمین در فصل سرما، کاری بس دشوار و خطرناک بوده است، از این رو، مهندسان راه آهن سوئیسی در قرون ۱۹ و ۲۰ باید بسیار خلاق و پر دل و جرأت می بودند که دست به ساخت یک راه آهن پیچیده و کارآمد در دل کوهستان زده اند.

 

 طراحی این راه آهن شگفت انگیز نه تنها شامل یک برنامه ریزی دقیق وساخت مسیری برای عبور قطار در دل کوه بود، بلکه نیاز به ساخت تعداد فراوانی پل و تونل در داخل و زیر مکان های کوهستانی نیز بود. سوئیسی ها هنوز هم برای بهتر شدن و ارتقاء کیفیت راه آهن شان سرمایه گذاری می کنند و این موضوع باعث شده است تا این شبکه ریلی به یکی از کارآمدترین و پیبشرفته ترین شبکه های ریلی جهان تبدیل شود، یکی از بی نظیرترین شاهکارهای این پروژه، ساختمان و نوع معماری یکی از پل های آن است که در سال ۱۹۰۲ ساخته شد. این پل به دلیل استفاده از متدهای جدید در ساخت آن، شهرت بسیاری یافته است.

سفری به ابرها
سفر به ابرها، یک سرویس راه آهن توریستی در شهر «سالتا پرووینس» آرژانتین است. این قطار شمال غربی آرژانتین را به رشته کوه های آند متصل می کند. این راه آهن، سومین راه آهن بلند دنیاست، ریل آهن این قطار ۴۲۲۰ متر بالاتر از سطح دریاست. این راه آهن در ابتدا به دلایل اقتصادی و اجتماعی ساخته شده است اما در حال حاضر از آن در درجه اول به عنوان یک جاذبه توریستی استفاده می شود، این راه آهن از ۲۹ پل، ۲۱ تونل، ۱۳ پل دره گذر، ۲ مارپیچ و ۲ زیگزاگ تشکیل شده است، از این رو این سرویس را سفری به ابرها می نامند که وقتی قطار بر روی ریل در حال حرکت است به دلیل ارتفاع ریل از سطح زمین، شما می توانید ابرهای رونده را در پایین، بالا و دور تا دور قطار ببینید.

 

کار ساخت و ساز این راه آهن در سال ۱۹۲۱ آغاز شده و در سال ۱۹۴۸ به طور کامل پایان یافت. از این راه آهن در ابتدا برای انتقال مواد از معادن استفاده می شد، اما از اواخر دهه ۷۰ به بعد، از آن به عنوان یک جاذبه توریستی استفاده شد. طراحی این راه آهن توسط یک مهندس آمریکایی به نام «ریچارد ماری» صورت گرفت که بعدها به احترام او یکی از ایستگاه ها را به نام وی نام گذاری کردند.

این قطار با ظرفیت ۶۴۰ مسافر، به طور متوسط با سرعت ۳۵ کیلومتر بر ساعت حرکت می کند و فقط در یک ایستگاه توقف می کند و مسافران می توانند در این ایستگاه از قطار پیاده شده و از شهر دیدن کنند، صنایع دستی خریداری کنند، در رستوران غذا بخورند و از برنامه های محلی و فولکلور یک لذت ببرند. به طور متوسط سالانه ۳۰۰۰۰ توریست با این قطار سفر می کنند، شروع کار این قطار پس از پایان فصل بارندگی یعنی از آوریل تا نوامبر هر سال است.

طولانی ترین راه آهن دنیا
شبکه راه آهن ترانس سیبیر (راه آهن سیبری) به عنوان طولانی ترین راه آهن دنیا، مسکو را به شرق دور روسیه و دریای ژاپن متصل می کند. همچنین شعبه های متصل شونده دیگری به این راه آهن عظیم از جمله ریل هایی به مقصد مغولستان، چین و کره شمالی نیز وجود دارد.

 

 کار شبانه روزی و بی وقفه ساخت و ساز این راه آهن عظیم، در سال ۱۸۹۱ زیر نظر «سرجی ویت» که بعدها به سمت وزیر اقتصاد ارتقا یافت آغاز شد. این شبکه ریلی مهمترین راه ارتباطی و حمل و نقل روسیه است چرا که صدها شهر کوچک و بزرگ بخش اروپایی و آسیایی روسیه را به هم متصل می کند. این خط آهن ۹۲۸۸ کیلومتر دراز دارد و از شهر مسکو آغاز شده در شهر ولادی وستوک پایان می یابد.

راه آهن سراسری سیبری به ویژه برای حمل کالاها اهمیت زیادی دارد و بخش بزرگی از ترابری کالا در روسیه توسط این خط انجام می شود و ۳۰ درصد از صادرات این کشور از طریق این مسیر حمل می شود، از این رو، این راه آهن شاهرگ ترابری و اقتصادی سیبری به شمار می آید و بسیاری از مناطق، پس از احداث این خط به رونق اقتصادی دست یافتند. علاوه بر این، گردشگران زیادی هر ساله با قطارهای این مسیر مسافرت می کنند، راه آهن سراسری سیبری سالانه ۲۰۰ هزار مسافر را به اروپا می رساند. نام معروف ترین قطار فعال در این خط «روسیا» نام دارد که یک روز در میان بین مسکو و ولادی وستوک رفت و برگشت دارد.

منبع:همشهری سرنختونل وحشت 'مولر' برای ترامپ انتها ندارد

مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۰۲
قصه های جنجالی و دونالد ترامپ چنان با هم عجین شده اند که حاشیه ها به متن دولت وی رسوخ و در آن رسوب کرده اند. هر روز بحث و جدالی تازه دامن کاخ سفید را می گیرد. 

شاید بسیاری از این بحران ها با رشوه یا بی توجهی مردم و بی اعتنایی رسانه ها فیصله پیدا کند و به فراموشی سپرده شود. اما یکی از این حاشیه ها به سریالی ترسناک و دلهره آور برای رئیس جمهوری آمریکا تبدیل شده است: ماجرای ارتباط ستاد انتخاباتی وی با دولت ها یا عناصر خارجی.

 

«رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده تبانی احتمالی ستاد ترامپ و روسیه در هر گامی که به پیش می رود، موارد جدیدی از خطاهای نابخشودنی رئیس جمهوری آمریکا را فاش می کند. گویی تبانی با روسیه کم بود که حالا سستی در برابر نفوذ ایادی امارات و عربستان هم به فهرست اشتباهات ترامپ افزوده شده است.

ترامپ در مقابل مولر و البته دولت سابق آمریکا دست به ضدحمله زده و گفته که پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در دولت باراک اوباما به ستاد وی خبرچین فرستاده بود.

 

**تقاضا و «یاوه گویی» ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا، وزارت دادگستری این کشور را تحت فشار قرار داده تا اسناد لازم را درباره تماس مامور خبرچین اف.بی.آی با مقام های ستاد انتخاباتی اش در سال ۲۰۱۶ در اختیار اعضای کنگره قرار دهد.

 

ترامپ دیشب در پیامی توئیتری نوشت: من همین جا از وزارت دادگستری تقاضا می کنم و فردا (دوشنبه) هم رسما درخواست خواهم کرد تا در این مورد تحقیق کند که آیا اف.بی.آی/وزارت دادگستری با اهداف سیاسی در ستاد انتخاباتی وی نفوذ یا جاسوسی کرده است یا نه، و اینکه آیا افرادی از دولت اوباما چین تقاضا یا درخواستی را مطرح کرده اند یا نه.

 

ترامپ و متحدانش تلاش می کنند تا با افشاگری درباره نقش مامور مخفی اف.بی.آی تحقیقات مربوط به ادعای دخالت روسیه در این انتخابات را تضعیف کنند. ترامپ هفته گذشته در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت که اگر چنین اتفاقی صحت داشته باشد، یک رسوایی بزرگ تر از واترگیت رخ داده است.

 

متحدان ترامپ بر این باورند که افشای هویت این منبع و جزییات مربوطه درباره نقش وی در کمک به اف.بی.آی می تواند تحقیقات روسیه را به چالش کشیده و اخراج مولر و ناظر پرونده دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ یعنی «رود روزنشتاین» معاون دادستان را توجیه کند.

 

به نوشته تارنمای هیل، «آدام شیف» عضو ارشد حزب دموکرات در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا اظهارات ترامپ در مورد جاسوسی اف.بی.آی از ستاد انتخاباتی اش را «یاوه گویی» خواند. وی در مصاحبه با شبکه ان.بی.سی اظهارات ترامپ را «تخریب» نهادهای آمریکایی خواند.

 

اما هر سنگی که ترامپ به مولر می زند، عزم بازپرس ویژه را برای کند و کاو دقیق تر در تخلفات رئیس جمهوری آمریکا و اطرافیانش راسخ تر می کند. دامنه تحقیقات مولر حالا گسترش یافته و دامن امارات و عربستان را هم گرفته است. روزنامه نیویورک تایمز با انتشار گزارشی از ارتباط مخفیانه امارات و عربستان سعودی با «دونالد ترامپ جونیور» پسر ارشد ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا خبر داد.

 

به نوشته این روزنامه، «جورج نادر» که چهره ای مرموز و بانفوذ در هیات حاکمه امارات و عربستان سعودی است، رابط میان ولیعهدان این دو کشور عربی با ترامپ جونیور درست سه ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده است.

 

ترامپ جونیور و نادر در برج ترامپ در نیویورک دیدار کردند و در این نشست «اریک پرینس» تاجر صاحب نام و موسس شرکت امنیتی خصوصی «بلک واتر (آکادمی)» و یک کارشناس صهیونیستی در حوزه شبکه های اجتماعی موسوم به «جوئل زمل» هم حضور داشته اند.

 

**کشفیات وال استریت ژورنال

روزنامه وال استریت ژورنال پابه پای نیویورک تایمز جلو آمده و اطلاعات تازه ای را درباره هویت حاظران در این دیدار فاش کرده است. این روزنامه زامل تاجر اسرائیلی را در کانون گزارش خود نشانده و نوشته است: او در استرالیا متولد شده و در زمینه رسانه های اجتماعی و جمع آوری اطلاعات جاسوسی فعالیت دارد. زامل موسس چندین شرکت خصوصی مشاوره ای از جمله «ویکی استرات» و گروه « Psy» است.

 

زامل چند ماه پیش از انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا در برج ترامپ با ترامپ جونیور دیدار کرد. جورج نادر مشاور ارشد ولیعهد امارات هم در این جلسه حضور داشت. زامل و نادر برای ارائه کمک به ستاد انتخاباتی ترامپ با پسر وی دیدار کردند. پس از آنکه ترامپ در انتخابات پیروز شد، نادر حدود دو میلیون دلار به زامل داد که به گفته یک منبع آگاه این مبلغ ارتباطی به مسائل انتخاباتی نداشت.

«آلن فوترفاس» وکیل پسر ترامپ در بیانیه تاکید کرد که چنین جلسه ای برگزار شده است. وی گفت: تیم مولر با زامل دیدار کرده و از وی درباره ارتباطات تجاری اش با نادر سوال پرسیده بود.

 

«مارک موکیسی» وکیل زامل هم گفته که موکلش «چیزی به ستاد ترامپ پیشنهاد نداده و چیزی نیز دریافت نکرده است.» هر چند موکیسی گفته که زامل هدف تحقیقات مولر نیست اما تیم مولر بر دو شرکت زامل تمرکز کرده است.

 

اطلاعات چندانی در مورد Psy Group در دست نیست اما یک منبع آگاه می گوید این شرکت عمدتا در زمینه جمع آوری اطلاعات شخصی کار می کند. گفته می شود این شرکت کارش شبیه شرکت Black Cube است و هر دو با هم رقابت دارند. Black Cube هم یک شرکت اسرائیلی است و زمانی تشت رسوایی آن از بام افتاد که «هاوری واینستاین» تهیه کننده بدنام آمریکایی از آن خواست تا برای مقابله با اتهامات فساد اخلاقی که به وی زده شده بود، به فریادش برسد.

 

برخی از افرادی که در Psy Group کار می کنند، مقامات کهنه کار اطلاعاتی اسرائیلی هستند. آنان در حوزه عملیات های روانی تبحر دارند. «تله عسل» یکی از تکنیک های این شرکت برای جمع آوری اطلاعات است. آژانس های جاسوسی در این تکنیک از روش های رمانتیک و روابط غیراخلاقی برای کسب اطلاعات استفاده می کنند.

 

زامل در سال های اخیر روابط نزدیکی با مقام های ارشد امنیتی امارات برقرار کرده و حتی جلسات تجاری در امارات نیز برگزار کرده است. به گفته افراد آگاه، او هنوز روابط نزدیکی با مقام های اماراتی دارد.

 

شرکت دیگر زامل یعنی ویکی استرات شبکه ای از کارشناسان را به کار گرفته و د

نکته مهم : در این سایت فقط تکه هایی از این پایان نامه به صورت رندم درج شده که ممکن است موقع انتقال از فایل ورد به داخل سایت عکس ها درج نشوند یا فرمول ها و نمودارها و جداول و ... به هم ریخته درج شوند ولی در سایت منبع شما می توانید فایل کامل را با فرمت ورد و منابع و پیوست ها دنلود نمایید

برای ورود روی عکس زیر می توانید کلیک کنید :

Previous Entries ناباناساتو Next Entries جاذبه های گردشگری