دانشگاه علوم پزشکی

ز ??? دستگاه در خرداد ماه سال گذشته به ??? دستگاه رسید.

 

 تولید کفش چاپ سه‌بعدی با پلاستیک‌های اقیانوس‌ها

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : دوشنبه, ۳۰ -۳۴۴۳ ۰۳:۲۵

 

آدیداس در اقدامی خلاقانه از پلاستیک‌های اقیانوسی که عامل اصلی آلودگی اقیانوس‌هاست، برای تولید کفش‌های جدید استفاده کرده است.

آدیداس پس از برگزاری نشست آب و هوایی در پاریس و با همکاری گروه مقابله‌کنندگان با آلودگی اقیانوس‌ها برنامه ای را پایه‌گذاری کرد که در آن از پلاستیک‌های رها شده در اقیانوس‌ها به عنوان مواد اولیه دستگاه چاپ سه‌بعدی کفش استفاده کند.

اریک لایدتکه، مدیرعامل شرکت آدیداس گفت: ما توانستیم با همکاری این گروه از موادی جدید و مقاوم برای تولید کفش‌های ورزشی استفاده کنیم.

قسمت رویه این کفش‌ها با بهره‌گیری از فناوری چاپ سه‌بعدی و از پلاستیک‌های اقیانوسی ساخته شده و بخش میانی آن از پلی‌ استر و تورهای ماهیگیری بازیافت شده تولید می‌شود. آمارها نشان می‌دهد تورهای رها شده در اقیانوس‌ها سالانه جان ۱۰۰ هزار پستاندار دریایی را می‌گیرد.

کایریل گوسچ، پایه‌گذار گروه مقابله با آلودگی اقیانوس‌ها اظهار کرد: سال ۲۰۱۵ سال ما و اقیانوس‌هاست. این جنبش با موفقیت در دستور کار نشست پاریس قرار گرفت.
وی در ادامه افزود: محافظت از حیات زیر آب‌، چهاردهمین هدف تاسیس سازمان ملل متحد است.

اخبار علمی – ایسناتولید کفش‌ هایی که دیگر با آن گم نخواهید شد !+عکس

مجموعه: اختراعات جدید

تولید کفش‌ هایی که دیگر با آن گم نخواهید شد !+عکس
در این کفش‌ها، که در واقع تحت پروژه موسوم به پروژه ردپای جهانی در نورث‌همپتون‌شایر سفارش داده شده‌اند، یک مسیریاب جی.پی.اس در نوک کفش به‌کار گرفته شده و آنتن آن نیز در انتهای کفش قرار گرفته است. ال.ئی.دی‌های تعیین مسیر و جهت‌دار نیز در قسمت جلو و برروی قسمت بالایی انگشتان پا دیده می‌شوند. این ال.‌ئی.دی‌ها به صورت نقاط دایره‌ای دیده می‌شوند. اما آیا این ال.ئی.دی‌ها همواره روشن هستند!؟ نه! تنها کافیست با اشاره پاشنه در واقع یک کلیک بر روی حسگر این مسیریاب انجام دهید تا ال.ئی.دی‌ها روشن شده و مسیر را نشان دهند!

 

کافیست پیش از پوشیدن این کفش مقصد خود را در آن تنظیم کنید که می‌تواند به طور مثال مقصد همیشگی شما به عنوان خانه باشد در غیر این صورت باید از نرم‌افزار نقشه این کفش استفاده کنید و مسیر خود را به آن اعلام کنید!
 

باید اعتراف کنم که ال.ئی.دی‌های روی پنجه جلویی کمی بچه‌گانه به نظر می‌آیند اما خب به هر حال این یک ایده است و تا رسیدن به یک محصول تجاری ممکن است دیگر این نظر را نداشته باشیم و شاید حسگرهای لمسی جایگزین این ال.ئی.دی‌ها شوند و با فشار اندکی بر روی پنجه شما متوجه مسیر درست شوید! این ایده بهتری نبود!؟

منبع:taknaz.ir

 تولید کلاه های پشمی هوشمند + تصاویر

مجموعه: اختراعات جدید

تولید کلاه های پشمی هوشمند + تصاویر
تکنولوژی های پوشیدنی طی چند سال آینده به محبوبیت بیشتری دست پیدا کرده و عده بیشتری از مردم از آنها استفاده می کنند. کمپانی هایی چون گوگل با عینک هوشمند خود و سامسونگ و سونی با ساعت های هوشمند در بازار اینگونه محصولات ،حضور دارند، چندی قبل نیز سونی با یک کلاه گیس هوشمند نیز عرضه نمود. اما اکنون کلاه های پشمی زیبایی برای طراحی های هوشمندانه با قابلیت پخش موسیقی در حال تولید هستند.

 

 

درکنار گرم نگه داشتن سر یک کلاه پشمی به عنوان یک عایق عمل می کند. اما بهتر از آن اینست که فناوری هایی در این پوشش استفاده گردد.شرکت فرانسوی Archos  در حال حاضر یک کلاه پشمی طراحی نموده که دارای یک هدفون است که قابلیت اتصال به گوشی موبایل از طریق Wi-Fi را دارد تا بتواند موسیقی دلخواه را در کنار عایق کردن سر در برابر سرما پخش کند.

 

 

این شرکت در عرضه PlayerAudio ها معروفیت خود را داراست و امروزه محصولات جدید خود را از گوشی همراه تا تبلت و اشیاء پوشیدنی هوشمند را نیز تولید می کند.

منبع : yjc.irتولید کپسول گیاهی برای درمان کبد چرب توسط محققان کشور

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : دوشنبه, ۳۰ -۳۴۴۳ ۰۳:۲۵

پژوهشگران مرکز رشد واحدهای فناور فرآورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با استفاده از ترکیبات گیاهی، کپسول گیاهی برای درمان بیماری کبد چرب عرضه کردند که در حال حاضر در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد تحت کارآزمایی‌های بالینی قرار دارد.

دکتر سیدعباس زجاجی، مجری طرح و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان سازنده این محصول دارویی گفت: بیماری کبد چرب یکی از بیماری‌های شایع در کشور به دلیل تغییر شیوه‌های زندگی و رژیم‌های نادرست است. وی، بیماری کبد چرب را یک بیماری ثانویه توصیف کرد و توضیح داد: افراد به دلیل ابتلا به بیماری دیگر، مبتلا به بیماری کبد چرب می‌شوند؛ از این رو این بیماری،‌ یک بیماری ثانویه محسوب می‌شود.

زجاجی با تاکید بر این که در حال حاضر هیچ داروی شیمیایی یا گیاهی برای درمان این بیماری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در این راستا پروژه تحقیقاتی را در این شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور فرآورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور تولید داروی گیاهی درمان این بیماری اجرایی کردیم. ‌مجری طرح از تولید پودر گیاهی درمان کننده کبد چرب و کاهنده چربی خون خبر داد و یادآور شد: این دارو، ترکیبی از گیاهان دارویی چون تخم خرفه، خارمریم، کنگر فرنگی و سایر داروهای گیاهی تولید شده است.

وی تصریح کرد: داروی «زاک لیور» به صورت پودر تهیه شده است که پس از استریل کردن و جداسازی آن از قارچ‌ها و باکتری‌ها به صورت کپسول ارائه شده است. زجاجی اظهار داشت: این داروی گیاهی برای درمان کبد چرب دارای دو مکانیزم است. مکانیزم نخست، تقویت سیستم عصبی است؛ چرا که منشأ بسیاری از پرخوری‌ها و بیماری‌ها سیستم عصبی است؛ از این رو با اضافه کردن ترکیبات گیاهی مانند بابونه و بهار نارنج،‌ مصرف این دارو موجب تقویت سیستم عصبی می‌شود.

وی، مکانیزم دیگر این دارو را چربی سوزی ذکر کرد و گفت: این دارو دارای ترکیباتی چون کنگر فرنگی و گل بومادران است که علاوه بر تقویت سیستم عصبی، خاصیت چربی سوزی نیز دارد. زجاجی اضافه کرد: خاصیت چربی سوزی این دارو موجب خواهد شد تا چربی‌های تجمیع شده در اطراف کبد متابولیزه شده و توسط دستگاه گوارش از بدن خارج شوند.

وی از تصویب نتایج این تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد و اظهار داشت: این داروی گیاهی با همکاری گروهی از پزشکان فوق تخصص گوارش در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد مراحل کار آزمایی‌های بالینی را طی می‌کند.

این محقق ادامه داد: این کارآزمایی‌های بالینی بر روی ۳۰ گروه کنترل و ۳۰ گروه بیمار در حال اجرا است که امیدواریم نتایج این کارآزمایی‌ها طی شش ماه آینده اعلام شود.
زجاجی به بیان نحوه استفاده از این دارو بر روی بیماران تحت کارآزمایی بالینی پرداخت و گفت: دوره درمان با این دارو هشت هفته (دو ماه) در نظر گرفته شده است.

 

وی اضافه کرد: در کارآزمایی‌های بالینی مشاهده شد که بیماران گرید ۳ کبد چرب با مصرف این داروی گیاهی به گرید ۲ ارتقا یافتند؛ ولی برای اعلام نتایج نهایی نیاز است تا نتایج تست‌های بالینی استخراج شود. این محقق ابراز امیدواری کرد که با نهایی شدن این آزمایشات بتوانند داروی گیاهی برای درمان کبد چرب به منظور ارتقا کیفیت زندگی مردم ارائه دهند.

اخبار علمی – ایسناتولید گرافن با استفاده از مخلوط‌کن خانگی!

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : سه شنبه, ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷

 

اخبار علمی – تولید گرافن با استفاده از مخلوط‌کن خانگی!

محققان ایرلندی روش جدیدی ابداع کرده‌اند که امکان تولید گرافن بوسیله دستگاه مخلوط‌کن خانگی را فراهم می‌کند.

گرافن به عنوان ورقه‌ای دو بعدی از اتم‌های کربن در یک پیکربندی شش ضلعی (لانه زنبوری)، سخت‌ترین و نازک‌ترین ماده‌ای است که بشر تاکنون به آن دست یافته ‌است؛ این ماده جادویی می‌تواند انقلابی در صنایع مختلف ایجاد کند.

محققان کالج ترینیتی دوبلین روش جدیدی برای تولید گرافن در منزل با استفاده از دستگاه مخلوط‌کن خانگی ابداع کرده‌اند؛ در این روش پودر گرافن، سورفاکتانت خانگی (مایع ظرفشویی) و آب در مخلوط‌کن با سرعت بالا به مدت نیم ساعت مخلوط می‌شوند.

محصول نهایی به کیفیت گرافن تولیدی در آزمایشگاه‌های صنعتی نیست، اما فرآیند جدید بسیار کاربردی بوده و می‌تواند در آینده برای تولید مقادیر بالای گرافن به منظور ساخت دستگاه‌های الکترونیک سریع‌تر تا تولید بطری آب مورد استفاده قرار گرفته و باعث کاهش مصرف پلاستیک شود.

به گفته «کلمن» سرپرست تیم تحقیقاتی، تعادل درست گرافن و سورفاکتانت خانگی به یک طیف‌سنج آزمایشگاهی نیاز داشته و جدا کردن مواد از محلول سخت‌تر است، اما این فرآیند گام مهمی برای تولید مقادیر قابل توجه و ارزان قیمت گرافن محسوب می‌شود.

نتایج مطالعات اولیه نشان می‌دهد، فرآیند ابداعی محققان ایرلندی از مخلوط‌کن خانگی تا دستگاه‌های صنعتی به لحاظ مقیاسی تعمیم‌پذیر است؛ یک مخزن ۱۰ هزار لیتری قادر به تولید ۱۰۰ گرم گرافن در ساعت است، درحالیکه نرخ تولید در حال حاضر تنها ۰.۴ گرم در ساعت است.

نتایج این دستاورد در مجله Natural Materials منتشر شده است. 

اخبار علمی – ایسنا

 تولید گل اطلسی ضدسرما/ مقاومت اطلسی‌ها دردمای منفی ۱۰درجه

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : شنبه, ۱۷ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹

وقتی که سرمای زمستانی تا بهار هم ادامه می یابد بسیاری از باغبانها نگران گلهای خود هستند، اما دانشمندان اخیرا یک گیاه جدید تولید کرده اند که راهکاری برای این مشکل دارد.

متخصصان گیاه شناسی نخستین گل اطلسی ضد سرما را تولید کرده اند که به قدری مقاوم است که می تواند تمام سرمای زمستانی را تحمل کند.

باغچه های زیبا و رنگارنگی که معمولا با  گلهای شیپوری شکل و رنگی پوشیده می شوند و از بهار تا پاییز گل دارند معمولا با از راه رسیدن نخستین سرمای زمستانی از بین می روند، اما دانشمندان در این تلاشهای ده ساله خود موفق به کاشت نوعی از این گل شده اند که قدرت تحمل آن نسبت به سرما بسیار بالا است.

متخصصان گیاه شناسی این گل اطلسی را که بسیار نسبت به سرما مقاوم است را تولید کرده اند

این گونه جدید که از آن با نام زیرصفر یاد می کنند می تواند دمای زیر ۱۰ درجه را تحمل کند و پس از زمستان و سرمای شدید گلهای آن همچنان باقی می مانند.

این اطلسی هیبرید در دامنه کوه وزوو در ایتالیا که در ماه های زمستانی سرمای شدید و مداومی دارد، آزمایش شده است.

این فرآیند جامع در سال ۲۰۰۳ با ترکیب انواع مختلف اطلسی آغاز شد. آزمایشهای بیشماری با استفاده از گونه های مختلف برای تولید یک گونه هیبرید شکل گرفت و هربار سرسخت ترین آنها نسبت به سرما برای فرآیندهای بعدی آماده می شدند.
طی سه سال گذشته نیز این گیاه در سافولک، انگلستان در فضای باز آزمایش شده است.

درحال حاضر متخصصان باغبانی از نتیجه و تولید اطلسی زیر صفر ابراز رضایت می کنند.

اطلسی محبوبترین گیاه تابستانی است اما اغلب با اولین سرمای زمستان از بین می رود

این گلها دارای ۶ یا ۵ رنگ مختلف از سایه ها

نکته مهم : در این سایت فقط تکه هایی از این پایان نامه به صورت رندم درج شده که ممکن است موقع انتقال از فایل ورد به داخل سایت عکس ها درج نشوند یا فرمول ها و نمودارها و جداول و ... به هم ریخته درج شوند ولی در سایت منبع شما می توانید فایل کامل را با فرمت ورد و منابع و پیوست ها دنلود نمایید

برای ورود روی عکس زیر می توانید کلیک کنید :

Previous Entries الکترومیوگرافی Next Entries شرکت ایران خودرو