شرکت ایران خودرو

ورتی، بنفش و قرمز هستند.

اندرو توکدلی مدیر بخش باغبانی و گلکاری Van Meuwen که در تولید این اطلسی هیبرید موفق بود گفت: تولید این اطلسی ۱۰ سال زمان برده است و تولید کنندگان ما در ایتالیا نسبت به رازهایی که در پس این گل وجود دارد بسیار هوشمندانه عمل می کنند.

وی افزود: آزمایشهای انجام شده در دامنه کوه وزوو در جنوب ناپل که سرمای شدیدی دارند موفقیت آمیز بوده است. آنها طی چندین سال این گل را در فضای باز کاشته و نتیجه را مشاهده کرده اند. ما نیز سه سال گذشته ، پیش از عرضه به بازار این گل را در سافولک انگلستان آزمایش کرده ایم و به نتایج رضایت بخشی رسیدیم.

منبع:mehrnews.comتولید گوجه فرنگی تراریخته به رنگ بادمجان!

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : دوشنبه, ۳۰ -۳۴۴۳ ۰۳:۲۵

 
اخبار علمی – تولید گوجه فرنگی تراریخته به رنگ بادمجان!

پژوهشگران بریتانیایی، گوجه فرنگی های تازه ای پرورش داده اند که با ژن «گل میمون» ترکیب شده و رنگ آن از قرمز به بنفش بادمجانی تغییر کرده است.

به گزارش ایسنا، گفته می شود این محصول دارای مواد مفیدی برای سلامتی انسان است.

بعضی پژوهشگران حتی معتقدند که این نوع گوجه اصلاح نژاد شده برای پیشگیری از سرطان مفید است ولی این محصول به خاطر دخالت انسان در بریتانیا و اروپا اجازه تولید انبوه و عرضه به بازار ندارد و برای این هدف به کانادا فرستاده شده است.
 اخبار علمی – ایسنا

 تولید گوشی با ??? گیگابایت حافظه

مجموعه: اخبار تکنولوژی

اگر دوست دارید در آینده از گوشی هایی استفاده کنید که بتوانند به اندازه رایانه های شخصی در درون خود اطلاعات جای دهند، باید بدانید که این رویا به زودی محقق می شود.

به گزارش مهر به نقل از ورج، شرکت چینی هواوی در حال طراحی یک گوشی هوشمند جدید است که میزان حافظه آن به رقم بی سابقه ??? گیگابایت می رسد. این رقم از ظرفیت حافظه بسیاری از رایانه های پیشرفته امروزی هم بیشتر است.

 

این ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات از بسیاری از مدل های رایانه های مک بوک پروی شرکت اپل بالاتر بوده و از این طریق می توانید حجم زیادی از فایل های چندرسانه ای را در گوشی های هوشمند خود جای دهید.

 

بر اساس اطلاعاتی که در مورد این گوشی به رسانه ها درج کرده، این محصول از ? گیگابایت رم هم برخوردار است که آن را از نظر سخت افزاری به یک محصول کم رقیب در دنیای تلفن های همراه مبدل می سازد.

 

با توجه به اینکه ضبط هر یک دقیقه ویدئوی فوق دقیق یا ?K فضایی در حدود یک گیگابایت را از حافظه گوشی اشغال می کند، گوشی یادشده برای این کار بسیار مفید است و احتمالا از آن بتوان برای تصویربرداری حرفه ای نیز استفاده کرد. هنوز در مورد نام دقیق این گوشی، قیمت و دیگر ویژگی های سخت افزاری آن اطلاعاتی در دست نیست.

 

 تولید یخ سوپریونیک که همزمان مایع و جامد است

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۵۰
محققان لابراتوار ملی لارنس لیورمور در آمریکا به صورت تجربی توانستند آثاری از یخ سوپریونیک به دست آورند که به طور همزمان مایع و جامد است.

به گزارش ایرنا از اسوشیتدپرس، از مدت‌ها قبل نتایج محاسبات عددی و مدل‌های کامپیوتری نشان‌دهنده رفتار غیرمتعارف یخ در فشار بسیار بالا بوده است. بر اساس این محاسبات وقتی آب تحت فشار خیلی زیاد قرار می‌گیرد، در آن یون های هیدروژن شبیه به مایع ایجاد می‌شوند که توسط لایه‌ای از اکسیژن جامد محصور شده‌اند.

 

محققان در تحقیقات جدید یخ را تحت فشار ۲۰۰ گیگاپاسکال و در دمای ۵۰۰۰ درجه کلوین به مایع تبدیل کرند و دریافتند هنگامی که یخ تحت فشار بسیار زیاد قرار می‌گیرد، در دمای بسیار بالا نیز به صورت جامد باقی می‌ماند. این اولین بار است که چنین مستنداتی از یک آزمایش واقعی به دست می‌آید. در ادامه این آزمایشات محققان از ابزار diamond anvil cell برای متراکم کردن یخ در دمای اتاق بهره گرفتند. این ابزار امکان متراکم کردن مواد با ابعاد کوچکتر از میلیمتر را در فشار بسیار زیاد در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ گیگاپاسکال فراهم می‌کند.

 

سپس یخ را با استفاده از یک شیوه مبتنی بر لیزر فشرده‌سازی کرده و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تصویربرداری، ویژگی‌های اپتیکی یخ بسیار فشرده را بررسی کردند. در این مطالعات مشخص شد یخ بسیار فشرده دارای خواص ترمودینامیکی منحصربه فردی است.

 

محققان معتقدند نتایج این آزمایشات می‌تواند درک بهتری از ترکیب سیاراتی مانند نپتون و اورانوس قراهم کند.

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature منتشر شده است. 

 تولید یک پد لمسی به اندازه یک رومیزی

مجموعه: اخبار تکنولوژی

شرکت فناوری‌های هوشمند "مدیسون مکسی"(Madison Maxey)، موفق به تولید یک پد لمسی پارچه‌ای به اندازه یک رومیزی شده که می‌تواند جایگزینی برای ماوس کامپیوتر یا تراک پد(trackpad)شود. 

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، پارچه‌های هوشمند اساسا قابلیت تولید نور، حس کردن و یا گرم شدن را دارند.

 

این پد لمسی پارچه‌ای برای فناوری‌های هوشمند پارچه‌ای شرکت(Loomia) توسعه داده شده است.

 

Loomia شرکت همکار Madison Maxey بوده که در سال ۲۰۱۳  راه اندازی شده و فعالیت آن در زمینه تولید منسوجات الکترونیکی است.

 

در قلب این فناوری جدید ۷۶۲ در ۹۱۴.۴ میلی‌متری یک میکروکنترلر قرار داشته و تمامی محتویات داخلی این پد لمسی در این پارچه تعبیه و مخفی شده است.

 

این شرکت همچنین موتورهای لرزشی را در این پد پارچه‌ای تعبیه کرده به طوری که هنگامی که کاربران دست خود را در سراسر پارچه برای کنترل صفحه نمایش حرکت می‌دهند، از آن بازخورد لمسی دریافت می‌کنند.

 

وزن این پد لمسی ۲ پوند (۰.۹ کیلوگرم) بوده و حمل و نقل آن بسیار آسان است به طوریکه می‌توان آن را در درون یک چمدان یا کوله پشتی جای داد.

 

این پد لمسی بزرگ، یک سطح وسیع را برای حرکت نامحدود کاربران فراهم کرده و به آنها اجازه می‌دهد که از صفحه نمایش کامپیوتر به عنوان یک بوم بزرگ برای ایجاد نقشه‌های دیجیتال و مدل‌های سه بعدی استفاده کنند.

 تولید ?? خودرو پسابرجامی در ایران

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در یکشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸

یکی از بخش‌هایی که از برداشته شدن تحریم‌ها توانست خود را احیا کند، صنعت خودروسازی است.

 خودروسازان وطنی بواسطه تحریم‌ها مجبور بودند ضمن کاهش تولید به خودروهای فعلی‌شان بسنده کنند و برای تنوع تولیدات دست روی دست بگذارند. اما با کمرنگ شدن تحریم‌ها شرایط تغییر کرد و شرکت‌های خودروسازی برای حضور در ایران ابراز تمایل کردند.

 

به گزارش ایران، شاگرد اول این همکاری‌های پژو فرانسه بود که با سرعت گفت‌و‌گوهای خود را تبدیل به قرارداد کرد. این مجموعه در مورد سه مدل خودرو ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ با ایران خودرو تفاهم کرد. خودرو ۲۰۰۸ با تمام کم و کاستی‌ها روی خط تولید قرار گرفت و گفته می‌شود در مجموع ۵۰ دستگاه این خودرو توسط آبی پوشان جاده مخصوص تولید شده است.

 

خودرو ۳۰۱ هم اواخر امسال به خط تولید می‌رسد و سال آینده هم می‌توان منتظر سوگلی فرانسوی‌ها یعنی ۲۰۸ بود. در این میان رنو هم با سازمان گسترش و نوسازی مذاکراتی انجام داده است ولی هنوز مدل خودروها و جزئیات آن نهایی نشده است. آنطور که شنیده شده، رنو به سمت تولید خودروهای ارزان قیمت خواهد رفت. در گفت‌و‌گوهای نهایی که بین سازمان گسترش و شرکت رنو صورت گرفته، در فاز اول رنو سیمبل و داستر تولید خواهد شد. سایپایی‌ها هم با سیتروئن به تفاهم رسیدند و قرار است از سال آینده خودرو سی۳ را تولید کنند.

 

فولکس واگن هم بیکار نماند و با یکی از شرکت‌های خصوصی ایران وارد مذاکره شد.این شرکت نیز قرار است پاسات و تیگوان را تولید کند. هیوندای هم با شریک جدید خود در ایران در زمینه تولید دو خودرو پرفروش در بازار ایران به تفاهم رسید. طبق مذاکرات صورت گرفته قرار است النترا و توسان در ایران تولید شود. همین مجموعه بعد از برجام‌ آی ۲۰ و اکسنت را هم تولید کرد. با این تفاسیر تعداد خودروهای پسابرجامی به ۱۲ خودرو رسید و این تعداد در سال آینده هم افزایش خواهد یافت. در این میان شرکت‌های دیگری هم هستند که می‌خواهند در تولید مشترک همکاری‌های خودرا شروع کنند.

 

البته در لیست عنوان شده ما چین هم وجود دارد ولی شرکت‌های چینی به جهت اینکه نمی‌خواهند انتقال تکنولوژی صورت گیرد اسم آنها در همکاری مشترک نیست. در مورد دو خودرو پرفروش هیوندای در ایران اعلام شد که اقدامات لازم برای ساخت داخل کردن النترا در حال انجام بوده و نیمه اول سال ???? این خودرو به تولید انبوه می‌رسد. بر این اساس النترا ساخت داخل با قیمت کمتر از ??? میلیون تومان عرضه خواهد شد.این قیمت حدود ?? درصد پایین‌تر از نمونه وارداتی این خودرو است زیرا ساخت داخل کردن باعث کاهش هزینه‌های تمام شده خودرو می‌شود.

 

خودرو توسان هم در ابتدای سال ???? به تولید می‌رسد. در حال حاضر دو خودروی‌آی ?? و اکسنت از محصولات هیوندای ساخت داخل شده‌اند و درصد داخلی‌سازی آنها حدود ?? درصد است ضمن آنکه مذاکراتی صورت گرفته است تا درصد داخلی‌سازی این محصولات را به حدود ?? درصد افزایش دهیم.

 

براساس تعرفه‌های جدید واردات خودرو که از ?? و ?? به ?? و ?? درصد افزایش یافته است قیمت خودروهای وارداتی افزایش چشمگیری پیدا می‌کند لذا یکی از راه‌ها برای کنترل قیمت و پاسخ به درخواست مردم، تولید خودرو است. این همان هدفی است که دولت در تنظیم آیین نامه واردات خودرو دنبال می‌کرد. یکی از اهداف دولت در افزایش تعرفه، ترغیب شرکت‌های خودروسازی جهان به همکاری و تولید مشترک بود که در نخستین گام شرکت هیوندای این امر را پذیرفته است.

 

امیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو معتقد است: تشویق واردکنندگان بزرگ خودرو به تولید در ایران موضوع خوب و قابل قبولی است و در حال حاضر این موضوع پیگیری می‌شود.

 

وی بابیان اینکه در قراردادهای جدید خودرویی دولت روی کاغذ تعهدات لازم برای صادرات ?? درصدی تولید را از طرف خارجی گرفته است، گفت: اگر در ایران ?? شرکت خودرویی برای تولید مشترک و همکاری‌های خودرویی به ایران وارد شوند و به تعهدات صادراتی خود عمل نکنند، بازار گنجایش پذیرش این حجم تولید را ندارد و رفته‌ رفته شمارگان شرکت‌ها کاهش می‌یابد و دیگر شمارگان اقتصادی ندارند. وی تصریح کرد: در قراردادهای خودرویی یا در مجموع صنعت خودرو ایجاد ارزش‌ افزوده برای کشور مهم است.

  تولید ? اتوبوس متوقف شد

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در پنج شنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۵۷

مردادماه امسال تولید دو مدل اتوبوس در خودروسازان داخلی به صفر رسید.

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید اتوبوس بین شهری c??? شرکت ایران خودرو دیزل با کاهش صد درصدی همراه بوده و از یک دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به صفر رسید.

مرداد ماه امسال تولید اتوبوس اسکانیا شهری شرکت عقاب افشان نیز صد درصد کاهش یافته و از ?? دستگاه در مرداد ???? به صفر کاهش یافته است.

در این مدت تولید باقی اتوبوس‌های تولیدی در خودروسازان داخلی با افزایش همراه بوده است.تولید ? سواری متوقف شد

مجموعه: بازار خودرو
تاری

نکته مهم : در این سایت فقط تکه هایی از این پایان نامه به صورت رندم درج شده که ممکن است موقع انتقال از فایل ورد به داخل سایت عکس ها درج نشوند یا فرمول ها و نمودارها و جداول و ... به هم ریخته درج شوند ولی در سایت منبع شما می توانید فایل کامل را با فرمت ورد و منابع و پیوست ها دنلود نمایید

برای ورود روی عکس زیر می توانید کلیک کنید :

Previous Entries دانشگاه علوم پزشکی Next Entries شرکت ایران خودرو