شرکت ایران خودرو

د در شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۵۸

دی ماه امسال تولید سه مدل سواری متوقف شد. 

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید VELA V? اتوماتیک شرکت خودروسازان راین با کاهش ??? درصدی همراه بوده و از ??? دستگاه در دی ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

تولید آسا B?? گروه خودروسازی بهمن نیز متوقف شده و از ??? دستگاه در دی ماه ???? به صفر کاهش یافت.

 

دی ماه امسال تولید لیفان X?? شرکت کرمان موتور نیز ??? درصد کاهش یافته و از ??? دستگاه در دی ماه ???? به صفر رسید.

 تولید ? مینی‌بوس متوقف شد

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در پنج شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۴۱

آذر ماه امسال تولید سه مدل مینی‌بوس در خودروسازان داخلی متوقف شد..

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید مینی‌بوس آرین شرکت ایران خودرو دیزل با کاهش ??? درصدی همراه بود و از چهار دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

تولید مینی‌بوس SITRA(C_???) شرکت هوراند خودرو دیزل نیز ??? درصد کاهش یافته و از پنج دستگاه در آذر ???? به صفر کاهش یافت.

 

همچنین تولید مینی‌بوس دیزلی KLQ???? شرکت آکیا دویچ متوقف شده و از یک دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسید.تولید ? مدل سواری متوقف شد

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در جمعه, ۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶

مرداد ماه امسال تولید پنج مدل سواری در خودروسازان داخلی متوقف شد.

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید خودروی وولیکس C?? دنده‌ای LUXURY شرکت خودروسازی راین با کاهش صد درصدی همراه بوده و از ??? دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به صفر رسید.

تولید دو سواری لند مارک و آسا B?? از تولیدات گروه خودروسازی بهمن نیز متوقف شده است به‌گونه‌ای که تولید این محصولات به ترتیب از ? و ?? دستگاه در مرداد ???? به صفر رسیده است.

همچنین تولید خودروی سابرینا شرکت سازه‌های خودرو دیار نیز با کاهش صد درصدی همراه بوده و از ?? دستگاه در مرداد ماه سال گذشته به صفر کاهش یافته است.

تولید گریت وال M? به عنوان دیگر سواری تولیدی شرکت سازه‌های خودرو دیار هم صد درصد کاهش یافته و از ?? دستگاه در مرداد ???? به صفر رسیده است.

 تولید ? وانت متوقف شد

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در پنج شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۴۸

بهمن ماه امسال تولید پنج مدل وانت در خودروسازان داخلی به صفر رسید.

 به گزارش ایسنا، در این مدت تولید وانت آریسان دوگانه‌سوز ایران خودرو تبریز متوقف شده و از ???? دستگاه در بهمن ماه ???? به صفر کاهش یافت.

 

همچنین تولید وانت وینگل دو کابین تک دیفرانسیل شرکت سازه‌های خودرو دیار نیز با کاهش ??? درصدی همراه بوده و از پنج دستگاه در بهمن ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

تولید وانت وینگل دو کابین دو دیفرانسیل دیگر محصول شرکت سازه‌های خودرو دیار نیز ??? درصد کاهش یافته و از چهار دستگاه در بهمن ماه ???? به صفر کاهش یافت.

 

در این مدت تولید وانت مزدا تک کابین دوگانه‌سوز گروه بهمن نیز متوقف شده و از ?? دستگاه در بهمن ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

تولید وانت مزدا دو کابین دوگانه‌سوز دیگر محصول گروه بهمن نیز ??? درصد کاهش یافته و از ?? دستگاه در بهمن ماه ???? به صفر کاهش یافت.تولید ? خودروی سنگین متوقف شد

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در پنج شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲

آذر ماه امسال تولید شش مدل خودروی سنگین در خودروسازان داخلی به صفر رسید.

 به گزارش ایسنا، در این مدت تولید کامیونت ?.? تن M?.? شرکت ارس خودرو دیزل با کاهش ??? درصدی همراه بوده و از ?? دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

تولید کامیون کمپرسی بنز LK???? شرکت ایران خودرو دیزل نیز ??? درصد کاهش یافته و از دو دستگاه در آذر ???? به صفر کاهش یافت.

 

آذر ماه امسال تولید کامیون باری بنز AXOR K???? دیگر محصول ایران خودرو دیزل نیز متوقف شده و از ?? دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

تولید کامیونت فوتون AUMARK-?T شرکت سایپا دیزل نیز با کاهش ??? درصدی همراه بوده و از ?? دستگاه در آذر ???? به صفر کاهش یافت.

 

همچنین تولید کامیونت شیلر ? بهمن دیزل متوقف شده و از ?? دستگاه در آذر ماه سال گذشته به صفر رسید.

 

در این مدت تولید کشنده اسکانیا G??? شرکت ماموت دیزل نیز ??? درصد کاهش یافته و از ?? دستگاه در آذر ???? به صفر کاهش یافت.تومور (مرتضی درویشی)

مجموعه: شعر و ترانه

اشعار زیبا و خواندنی مرتضی (اشکان) درویشی

 

قصه ام…
قصه ی یک بیماریست…
که جوابش کردند…
و پزشکان گفتند…
بگذارید که راحت باشد…
مادرم فکر می کرد
باز سرما خوردم…
باز هم بر سر من داد کشید..
پسرم باز چه کردی با خود…
و چه دلسوزانه…
دست من می گیرد…
نخورم باز زمین…
پدر من دیروز…
ترک سیگارش را…
اولین بار شکست…
آسمان بر سر من می چرخد…
به دروغ می گویند…
که نترس چیزی نیست…
همه از افت فشار است… آری…
و چه خوب می دانم…
توموری دارم که…
دوستش می دارم….
او مرا از غم چشمان تو خواهد دزدید…
او مرا خواهد برد…
به همان جایی که….
تا همیشه بنشینم به تماشای افق…
آخر آنجا افقش…
رنگ خوشرنگ اناری دارد…
رنگ لبهایت را..
روزه ام این روزها…
چند روزی ست که افطار نکردم…
باید….
روزه ام با عسل و شهد لبت باز شود…
تو کجایی…
کمی دیر شده…
یک نفر آمده مامور شده…
به کمایم ببرد…
راستی وقت کم است
زندگی هم نفسی است…
بی تو هم می گذرد…
آه، اما با بغض!
راستی می گفتم…
توموری در مغزم…
شده انباشته از فکر به تو…
از همان وقتی که…
دل من را بردی…
و حلالت باشد…
مفت چنگت،  همه ارزانیِ چشمان قشنگت…
دوستش می دارم…
راستی می گفتم…
فکر من مشغول است…
این حوالی پر از نامرد است…
گرگ هستند اینها…
همه اش فکر دریدن هستند…
پوپکم کاش مراقب باشی…
راستی وقت کم است…
می برندم به جهنم حتما…
چون که آغوشت را…
وقت دیدار به ذوق…
با بهشت طاق زدم…
بگذریم حال و هوایت خوب است؟!
تو هنوز هم آیا…
عاشق خواندن مولانایی؟
بگذریم حرف زیاد است ولی…
نه مجال گفتن…
زنده یادت سهراب…
زنده یادت نیما…
زنده یادت مصدق و فروغ…
زنده یادش نجمه…
چه غزلهایی را…
با خودش برد به خاک..
کاش بعد رفتن…
یک نفر هم بنویسد بر من…
زنده یادت که تو رفتی و هنوز…
تومورت مانده به جا!

 

منبع:aztanhaei.mihanblog.comتومور و التهاب لثه در دوران بارداری

مجموعه: بارداری و زایمان

در دوران بارداری وضعیت دهان و دندان در زنان با تغییرات قابل ملاحظه ای همراه است

 

در دوران بارداری وضعیت دهان و دندان در زنان با تغییرات قابل ملاحظه ای همراه است. این تغییرات معمولا به صورت التهاب لثه، تومورهای دهان و تورم خفیف تا شدید لثه ها بروز می کنند.

اگرچه اغلب افراد از ضرورت بهداشت دهان و دندان در دوران بارداری، برای حفظ سلامتی مادر و کودک آگاهند، اما این باور غلط در میان اغلب مادران به وجود آمده است که، به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی برای جنین و ایمن نبودن روش های درمانی در دوران بارداری، به دندانپزشک مراجعه نمی کنند.نکته مهم این است که، دندانپزشک می تواند اقدامات درمانی ایمن و موثر را برای شما انجام دهد. این اقدامات برای مبارزه با عوارض منفی بیماری های دهان در طی بارداری ضروریند.

در دوران بارداری وضعیت دهان و دندان در زنان با تغییرات قابل ملاحظه ای همراه است. این تغییرات معمولا به صورت التهاب لثه، تومورهای دهان و تورم خفیف تا شدید لثه ها بروز می کنند. از نظر بالینی، علایم التهاب لثه در زنان باردار با سایر افراد تفاوتی ندارد. بیمار علایمی همچون قرمزی و التهاب لثه ها، خونریزی و حرکت دندان ها را تجربه می کند. ۳۰ تا ۱۰۰ درصد زنان باردار به درجاتی از التهاب لثه مبتلا می شوند.خونریزی و التهاب لثه ها در همه دوران بارداری مشاهده می شوند و معمولا در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و مراجعه به دندانپزشک، ۳ تا ۶ ماه پس از زایمان ازبین می روند.

تومورهای دهان در ۱۰ درصد زنان باردار مشاهده می شوند. این تومورها سرطانی نبوده، به صورت رشد بخشی از بافت دهان ظاهر می گردند و پس از زایمان خود بخود محو می شوند.

 

تومورهای دهان در دوران بارداری معمولا بدون درد، به رنگ بنفش یا قرمز بوده، اما با خونریزی همراه هستند. در صورتی که این تومورها دردناک و همراه با خونریزی شدید باشند و یا در خوردن فرد اختلال ایجاد کنند، توسط جراحی خارج می شوند.

تورم و بزرگ شدن لثه در دوران بارداری چندان شایع نیست، اما در موارد شدید، لثه ها رشد کرده و ممکن است روی دندان ها را به طور کامل بپوشانند. متخصصان معتقدند که التهاب و تورم لثه ها در دوران بارداری در نتیجه واکنش به باکتری های دهان ایجاد می شوند، بنابراین مهم ترین اقدام در پیشگیری از این اختلالات، رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد. در صورتی که بهداشت دهان قبل از شروع بارداری و در طی آن رعایت نشود، تومورهای دهان، التهاب و تورم لثه ها در این دوران حساس، وخیم شده و سلامت مادر و جنین را به خطر می اندازند.

توصیه می شود که زنان باردار به طور منظم و هر ۶ ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کرده و در صورت مشاهده هرگونه تغییر در بافت لثه و دندان ها حتما با متخصص مشورت کنند.

 

منبع:seemorgh.comتومور کلیوی شایع کودکان

مجموعه: بیماری های شایع کودکان

تومور ویلمز یکی از تومور‌های شایع کلیوی در بین کودکان است

 

 شاید نام تومور، آن هم توموری که در بچه‌ها شایع است، باعث ترس پدر و مادر‌ها شود. اما تومور ویلمز یکی از تومور‌های شایع کلیوی در بین کودکان است که در صورت تشخیص به‌موقع بسیار خوب به درمان پاسخ می‌دهد. به همین دلیل ما در گفتگو با دکتر سید محمد‌کاظم نوربخش، متخصص کودکان و نوزادان و فوق تخصص خون و انکولوژی کودکان، به راه‌های درمان این تومور پرداختیم.

دکتر نوربخش درباره مراحل درمان تومور ویلمز می‌گوید: مرحله اول درمان این تومور، جراحی است و جراح باید تا جایی که می‌شود تومور را بردارد که چیزی از آن در بدن کودک باقی نماند. این تومور به خوبی به رادیوتراپی جواب می‌دهد و مرحله سوم شیمی درمانی است. بنابر‌این مراحل درمان این تومور شامل جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی می‌شود.

این فوق تخصص خون و انکولوژی کودکان درباره مراحل درمان بیماری توضیح می‌دهد: به مراحل بیماری تومور ویلمز، استِیج گفته می‌شود و معمولا اگر تومور ویلمز در استِیج ۱ و ۲ باشد و آن را تشخیص دهند، درمان آن خیلی راحت انجام می‌شود. اما درمان بیماری در استِیج‌های بالاتر از ۳، ۴ و یا ۵ (زمانی که دو کلیه درگیر بیماری شده‌اند)، سخت‌تر است. معمولا پزشکان با پروتوکل‌های‌شیمی درمانی، درمان را آغاز می‌کنند. بیماری در استِیج ۱ و ۲ نیاز به رادیوتراپی ندارد اما در استِیج ۳، ۴ و ۵ رادیوتراپی یکی از مراحل درمانی است. همچنین بیماران باید دارو‌هایی را که برای‌شان تجویز می‌شود، مصرف کنند.

اگر تومور تشخیص داده نشود و یا در استِیج‌های بالا تشخیص داده شود، ۱۰۰ درصد می‌تواند به بافت‌ها و نواحی اطراف سرایت کرده و متاستاز دهد. به همین دلیل دکتر نوربخش می‌گوید: در صورتی که این تومور دیر تشخیص داده شود درمان آن دشوار می‌شود و حتی ممکن است صعب‌العلا

نکته مهم : در این سایت فقط تکه هایی از این پایان نامه به صورت رندم درج شده که ممکن است موقع انتقال از فایل ورد به داخل سایت عکس ها درج نشوند یا فرمول ها و نمودارها و جداول و ... به هم ریخته درج شوند ولی در سایت منبع شما می توانید فایل کامل را با فرمت ورد و منابع و پیوست ها دنلود نمایید

برای ورود روی عکس زیر می توانید کلیک کنید :

Previous Entries شرکت ایران خودرو Next Entries