گوشی های هوشمند

ریق نفس خود یک دکمه را فشار دهند. پس از این تحقیقات آنها تصمیم گرفتند که همان فناوری را با استفاده از یک رایانه اجرا کنند.
این موس جدید رایانه تنفس کاربر را از طریق یک حسگر اندازه گرفته و این الگوی اطلاعات را برای رایانه ترجمه می کند. این نوآوری همچنین به کاربر این امکان را می دهد که مکان نمای موس را به صورت افقی و عمودی حرکت دهد، این امر بستگی به طول و حجم تنفس فرد دارد و به کاربران این امکان را می دهد که از ویژگی های دیگری چون کلیک راست و چپ، کلیک دوبل استفاده کنند.

 

نمونه اولیه این دستگاه در همایش انجمن پیشرفتهای فناوری کمکی در اروپا که در پرتقال برگزار شده بود ارائه شد و شرکت کنندگان را به شدت شگفت زده کرد.
این موس کامپیوتر برحسب تنفس ۰.۲ لیتر در دقیقه کار می کند و این کارکرد براساس توانایی فیزیکی کاربر قابل تنظیم است.
قرار است آزمایشهای بیشتری با بیمارانی که از آسیبهای دیگری چون حمله های مغزی و صدمات نخاعی رنج می برند انجام شود و پس از آن به عنوان یک محصول واقعی در چند سال آینده وارد بازارهای تجاری شود.

منبع:mehrnews.comتولید مینی‌بوس افزایش یافت

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در شنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۱۱

فروردین ماه امسال تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس به طور میانگین ???.? درصد افزایش یافت. 

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس از ?? دستگاه در فروردین ماه سال گذشته به ?? دستگاه رسید.

 

تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در پیشرو دیزل آسیا با رشد ??? درصدی همراه بوده و از شش دستگاه در فروردین ???? به ?? دستگاه افزایش یافت.

 

تولید این محصولات در گروه بهمن نیز صعودی بوده و از صفر دستگاه در فروردین ماه سال گذشته به ?? دستگاه رسید.

 

فروردین ماه تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در سروش دیزل مپنا نیز با افزایش ??? درصدی همراه بوده و از پنج دستگاه در فروردین ???? به ?? دستگاه رسید.

 

برخلاف این شرکتها اما تولید این محصولات در آکیا دویچ نزولی بوده و از دو دستگاه در فروردین ماه سال گذشته به صفر کاهش یافت.

 تولید مینی‌بوس کاهش یافت

مجموعه: بازار خودرو
تاریخ ایجاد در شنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۴

شهریور ماه امسال تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در خودروسازان داخلی به طور میانگین ?.? درصد کاهش یافت. 

به گزارش ایسنا، در این مدت تولید این محصولات از ?? دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ?? دستگاه رسید.

 

تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در سروش دیزل مپنا از ?? دستگاه در شهریور ماه ???? به ?? دستگاه کاهش یافت.

 

تولید این محصولات در گروه بهمن نیز از ?? دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ?? دستگاه رسید.

 

شهریور ماه امسال تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در ایران خودرو دیزل نیز متوقف شده و از ?? دستگاه در شهریور ماه ???? به صفر کاهش یافت.

 

اما برخلاف این شرکتها تولید این محصولات در پیشرو دیزل‌ آسیا صعودی بوده و از چهار دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ?? دستگاه رسید.

 

تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در عقاب افشان نیز از صفر دستگاه در شهریور ماه ???? به ?? دستگاه افزایش یافت.

 

تولید این محصولات در آکیا دویچ نیز از صفر دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به پنج دستگاه رسید. 

 

 تولید میوه با عطر واقعی توسط چاپگر سه بعدی+تصاویر

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : دوشنبه, ۳۰ -۳۴۴۳ ۰۳:۲۵

اخبار علمی و آموزشی – تولید میوه با عطر واقعی توسط چاپگر سه بعدی+تصاویر

چاپگر سه بعدی که میوه‌های کوچک را با طعم، بو، اندازه و شکل واقعی آن تولید می‌کند، ساخته شد.

 

 

تیمی مستقر در کمبریج یک چاپگر سه بعدی تولید کرده‌اند به نام Spherification که میوه‌هایی مانند توت فرنگی یا تمشک در فرم‌های چاپی با بو و عطر آنها تولید می‌کند. مدیر و بنیانگذار این مجموعه «واویان کالینکته» می‌گوید: این چاپگر سه بعدی میوه‌های کوچک را با طعم، بافت، اندازه و شکل خود میوه تولید می‌کند.
این چاپگر در انگلستان رونمایی شد.

 

 

 

اخبار علمی و آموزشی – فارستولید میکروسکوپ قابل نصب روی گوشی با چاپگر سه بعدی

مجموعه: اخبار تکنولوژی

این روزها از گوشی های هوشمند برای تهیه نمونه های آزمایشگاهی و انجام تحقیقات علمی استفاده می شود. اما حالا استفاده از آن به عنوان میکروسکوپ هم ممکن شده است.

به گزارش مهر، با نصب یک میکروسکوپ قابل تولید با استفاده از چاپگرهای سه بعدی بر روی دوربین گوشی هوشمند خود از این پس می توانید نمونه هایی به کوچکی یک دویستم یک میلیمتر را بررسی کرده و مورد مطالعه قرار دهید.

محققان استرالیایی می گویند این میکروسکوپ برای فعالیت هیچ نیازی به منبع نور خارجی اضافه ندارد و تصویری شفاف از ارگانیسم های زنده و سلول های حیوانات در معرض دید محققان قرار می دهد.

فایل تهیه این میکروسکوپ در دسترس عموم است و هر فردی که یک چاپگر سه بعدی در اختیار داشته باشد می تواند چنین میکروسکوپی را چاپ کرده و مورد استفاده قرار دهد.

میکروسکوپ یادشده از نظر کارکرد و قابلیت ها تفاوتی با اکثر میکروسکوپ های موجود در بازار ندارد ولی ارزانی و قابلیت حمل و نقل مزیتی مهم برای آن محسوب می شود. از این محصول می توان برای بررسی سریع آلودگی های آب و دیگر بخش های محیط زیست، شناسایی عوامل بیماری زا و بررسی نمونه خون استفاده کرد.

 

 تولید نانو جوهر فلورسانس برای تولید الگوی ضدجعل

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۹:۴۸

محققان چینی با استفاده از نانوذرات، موفق به تولید جوهر فلورسانسی شدند که از آن می‌توان برای ایجاد الگوهای ضدجعل استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، فناوری‌های ضدجعل می‌توانند پیچیده باشند. جوهرهای فلورسانس برای استفاده در این فناوری از مزیت ارزان بودن و سهولت کاربرد برخوردار هستند؛ بنابراین، پژوهشگران به دنبال استفاده از این جوهرها برای توسعه فناوری ضدجعل هستند.

 

چونگ‌یونگ بی، ژان شی و همکارانش موفق به تولید نانوذرات LaVO4 تقویت شده با لانتانیوم شدند که می‌توان از آن برای ساخت جوهر ضدجعل استفاده کرد. این جوهر امکان تشخیص اثرانگشت را فراهم خواهد کرد.

این گروه تحقیقاتی از راکتور ماکرویوو برای تولید این نانوذرات استفاده کردند. این نانوذرات از ترکیب کلریدهای لانتانیوم (LaCl3,EuCl3 یا DyCl3)، پلی‌اکریل اسید (PAA) به عنوان سورفاکتانت و Na3Vo4.12H2O در فاز آبی تولید می‌شود.

 

این نانوذرات بعد از سنتز به  صورت بلوری بوده و دارای میانگین ابعاد ۴۳ نانومتر هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این نانوذرات در اثر برانگیختی زیر نور فرابنفش، خواص فلورسانس عالی دارند.

 

نانوذرات تقویت شده با یوروپیوم تابش رنگ قرمز داشته و درصورت تقویت با دیسپورسیوم، تابش به رنگ سفید خواهد شد.

 

محققان این پروژه از محلول آبی نانوذرات به عنوان جوهر فلورسانس استفاده کرده و این جوهر به‌منظور چاپ الگوهای ضدجعل استفاده می‌شود. الگویی که با این نانوذرات تولید می‌شود با کمک دوربین تلفن‌ هوشمند قابل تأیید است. علاوه‌براین، این نانوذرات سنتز شده را می‌توان به صورت پودر با یک برس روی سطح قرار داد و با این کار اثری منحصر به فرد ایجاد می‌شود که با استفاده از تابش نور فرابنفش قابل شناسایی و تشخیص است.

 

نتایج این پروژه در قالب مقاله‌ای با عنوان Facile Synthesis of Highly Water-Soluble Lanthanide-Doped t-LaVO4 NPs for Antifake Ink and Latent Fingermark Detection در نشریه Small منتشر شده است.

 

 تولید نانو ذرات طلا با آب

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : سه شنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۴۶
مطالعات جدید نشان می دهد قطرات آب می تواند جایگزین عوامل (agent) سمی در تولید نانو ذرات طلا و نانو سیم ها شود. این دستاورد گام مهمی در حوزه شیمی سبز محسوب می شود. 

به گزارش ایرنا از مجله نیچر، عنصر طلا یکی از کم واکنش ترین فلزات واسطه جدول تناوبی است که در مجاورت آب و هوا زنگ نمی زند و تیزه نمی شود.

 

در حال حاضر از نانو ذرات طلا در موارد مختلفی از جمله تصویر برداری زیستی، حمل دارو، تشخیص گازهای خطرناک و حسگرهای زیستی استفاده می شود. یکی از روش های متداول تولید نانوذرات طلا، 'ثبیت خورنده کلروآریک طلا' با یک عامل کاهنده مانند بورو هیدرید سدیم است.

 

محققان دانشگاه استنفورد با استفاده از قطرات آب،‌ موفق به تولید نانوذرات و نانو سیم های طلا شده اند. این شیوه آغازی برای یک حوزه جدید در شیمی است که می تواند برای تولید نانوذرات طلا و فلزات دیگر به کار رود.

 

این مطالعه نشان می دهد نانوذرات طلا در میکرو قطرات آب،‌ ۱۰۰ هزار بار سریعتر رشد می کنند. در واقع در این آزمایش، قطرات آب جایگزین عوامل کاهنده که عموما سمی هستند، شده اند. این دستاورد گام بزرگی برای استفاده از نانوذرات طلا در پزشکی و کاربردهای زیست محیطی محسوب می شود.نتایج این مطالعه در نشریه Nature Communications منتشر شده است.

 تولید نانوحامل ضدسرطان با استفاده از چای سبز

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی
تاریخ انتشار : دوشنبه, ۳۰ -۳۴۴۳ ۰۳:۲۵

اخبار علمی – تولید نانوحامل ضدسرطان با استفاده از چای سبز

محققان موسسه آاستار با استفاده از ماده فعال در چای سبز، نانوحاملی برای مبارزه با سرطان تولید کردند که قادر به از بین بردن سلول های سرطانی است.

از دیر باز، چای سبز به عنوان نوشیدنی حاوی آنتی اکسیدان، ضدسرطان، ضدپیری و ضدمیکروب شناخته شده است.
یکی از اصلی ترین اجزای چای سبز، اپیگالوکاتچین گالات (EGCG) یک ماده آنتی اکسیدان با خواص درمانی برای مبارزه با سرطان است.

 

محققان با استفاده از این ماده، موفق به ساخت نانوحاملی شدند که قادر به رهاسازی دارو و از بین بردن سلول های سرطانی است.

 

جکی یینگ از مدیران موسسه آاستار می گوید: یکی از مهمترین چالش ها در شیمی درمانی، اطمینان یافتن از رهایش دارو در تومور است. اگر دارو در فضای خارج تومور رهاسازی شود، به سلول های سالم آسیب جدی وارد می کند. که برای رفع این مشکل از نانوحامل استفاده می شود.

 

یکی از مهمترین پارامترها در طراحی نانوحامل، نسبت دارو به حامل است به طوری که نانوحامل ها در حمل دارو از محدودیت هایی حجمی برخوردارند.
محققان این پروژه از EGCG برای ساخت نانوحامل استفاده کردند که قادر به کپسوله کردن دارو و پروتئین هایی نظیر هرسپتین (پروتئینی برای درمان سرطان سینه) است.

 

این گروه تحقیقاتی برای ساخت این نانوحامل از ترکیب EGCG و پلی اتیلن گلیکول (ماده ای برای ساخت غلاف به منظور محافظت از دارو) استفاده کردند تا پوسته ای برای محافظت از دارو ایجاد شود.

 

این گروه تحقیقاتی برای ارزیابی این دارو، آزمون هایی روی حیوانات انجام دادند که نتایج آن نشان می دهد که نانومایسل حاوی هرسپتین رشد تومورها را نسبت به زمانی که از هرسپتین تنها استفاده می شود، افزایش می دهد.

 

با استفاده از این سیستم دارویی، مقدار داروی وارد شده به سلول سرطانی دو برابر افزایش و مقدار تجمع دارو در کلیه و کبد ۷۰ درصد و در ریه ۴۰ درص

نکته مهم : در این سایت فقط تکه هایی از این پایان نامه به صورت رندم درج شده که ممکن است موقع انتقال از فایل ورد به داخل سایت عکس ها درج نشوند یا فرمول ها و نمودارها و جداول و ... به هم ریخته درج شوند ولی در سایت منبع شما می توانید فایل کامل را با فرمت ورد و منابع و پیوست ها دنلود نمایید

برای ورود روی عکس زیر می توانید کلیک کنید :

Previous Entries   Next Entries مقابله با استرس